Somon DNA Tedavisi Nedir?

Yaş aldıkça cildimizdeki kollajen ve elastin liflerin yapısı bozularak, hyaluronik asit miktarı azalır. İnce kırışıklıklar, oluklar, sarkmalar, mat ve cansız bir cilt oluşur. Hücrelerin temel yapısı proteindir ve yeni hücre oluşturmak için mutlaka vücudun ihtiyaç duyduğu maddelerdir. Cildin yeniden yapılanması ve yeni hücre oluşumu için gerekli olan bu yapı taşları protein bakımından zengin olan Somon DNA enjeksiyonları ile karşılanır. Böylece cilt esneklik, parlaklık, nem kazanarak sıkılaşır.

Sık Sorulan Sorular

Uygulama yapılması planlanan alana topikal anestezik krem uygulandıktan sonra, mikroenjeksiyon tekniği ile cilt altına uygulanır.

7-10 gün aralıklarla toplam 4 seans olarak uygulanır. Etkinlik 3. veya 4. seanstan sonra görülmeye başlar ve yaklaşık 1 yıl sürer. 6 ayda 1 yapılması etkinliğin daha uzun sürmesini sağlar.

İşlem sonrası hemen günlük hayata dönülür. Diğer enjeksiyon uygulamalarında olduğu gibi uygulama alanında kısa süreli kızarıklık, şişlik ve morluk (ekimoz) görülebilir. Bazı kişilerde kısa süreli sivilcelenme olabilir.