Saç Mezoterapisi Nedir?

Saç, canlı olan ve saçın uzamasını sağlayan saç kökü ve saç gövdesinden oluşur. Saç kökü, deri içerisindeki alt tabakalarda bulunur.

Mevsimsel faktörler, hormonal faktörler, çevresel faktörler, gebelik sonrası, stres sonrası, vitamin eksiklikleri, kimyasal boya maruziyeti ve beslenme bozuklukları gibi durumlar saç dökülmesine neden olabilir. Saçlı deri muayenesi ve laboratuvar tetkikleri sonrası dökülmeye yönelik belirlenen spesifik tedavi protokolü ile saçlar güçlenir ve dökülme durur. Yapılan uygulama ile saç yoğunluğu ve kalınlığı arttırılır.

Saç güçlendirme için saç mezoterapisi ve saç Cilt Yenileme Tedavisi ayrı ayrı veya kombine bir şekilde uygulanır. Saç mezoterapisinde hazır veya hastanın ihtiyacına göre hazırlanan kokteyller saçlı deriye enjekte edilir. Cilt Yenileme Tedavisi, hastadan özel tüplere alınan yaklaşık 10-15 cc kan santrifüj edilerek plateletten zengin kısım ayrıştırılır ve saçlı deriye enjekte edilir.

Sık Sorulan Sorular

Hazır / kişiye özel mezoterapi kokteylleri veya Cilt Yenileme Tedavisi, herhangi bir anestezi gerektirmeden mikro enjeksiyon tekniği ile saçlı deriye enjekte edilir. İşlem 5-10 dakika sürer. İşlem sonrası günlük hayata hemen dönülür. Tedavi protokolü ve seans sayıları kişiye göre belirlenir. Ortalama tedavi seans sayısı 6 dır ve seans aralıkları 10-15 günde birdir. Tedavinin etkisi 2. Seanstan itibaren görülmeye başlar.