Dermapen Tedavisi Nedir?

Dermapen tedavisi, ciltte kontrollü hasarlanma prensibine göre işleyen etkili bir cilt yenileme yöntemidir. 90 derecelik dik bir açı ile otomatik ve titreşimli çok sayıda iğneleme sayesinde cilt yüzeyine en az hasarla mikrodelikler açar. Açılan bu mikrodelikler cilt altında kollajen sentezini uyarmakla birlikte, cilt üzerine uygulanan maddelerin de cilt altına emiliminin 200 kat artmasına olanak sağlar.

Sık Sorulan Sorular

Uygulama esnasında açılan mikro kanalcıklar, deri altında hasarlanma olarak algılanır. Hasarlanan alana toplanan hücreler, bu bölgede iyileşmeyi ve yenilenmeyi sağlamak için çeşitli büyüme faktörleri salgılar. Salgılanan büyüme faktörleri kollajen ve elastik lif üretimini tetikler. Böylece parlak, canlı ve sağlıklı bir cilt oluşur.

Uygulama alanı temizlendikten ve anestezik krem uygulandıktan sonra, cilt yüzeyine 90 derecelik cilt bir açı ile mikro kanalcıklar açılır. İşlem esnasında veya sonrasında yenilenmeyi arttıracak losyonlar, kremler veya Cilt Yenileme Tedavisi sürülebilir. Kullanılan bu ürünler mikro kanalcıklar sayesinde derinin alt tabakalarına doğru emilir, böylece işlemin etkinliği artmış olur. İşlem yaklaşık 20-30 dakika sürer. 4 hafta aralıklarla 4-6 seans önerilir. İhtiyaca göre seans sayıları arttırabilir veya başka tedavi yöntemleri ile kombine edilebilir.

Uygulamadan sonra cilt kırmızı görülür. Bazı hassas tenlerde kızarıklığın yatışması 24-48 saate uzayabilir. İşlemden sonra 12 saat su değmemesi ve makyaj yapılmaması önerilir.